لژیونرهای ایران

وضعیت فعلی لژیونرهای فوتبال ایران

در این مطلب به بررسی وضعیت فعلی لژیونرهای ایران از علیرضا حقیقی گرفته تا کاوه رضایی میپردازیم.در ادامه این مطلب از بخش ورزشی با ما باشید.

___________فانوس___________

شرایط لژیونرهای فوتبال ایران

فـــصـل منتهـــی به جام جهـانـــی بهانـه ای شد تا به بررسـی وضعـــیت لژیونرهای ایران در این نقاط بپـــردازیــم.

بعــد از عدم صعود ایـــران به جام جهانی آفـریقــای جنوبی نسل طلـایــی و پر ستــاره ایران به تدریــج از مســـتـطــیل سبز خداحـــافـــظی کردنـــد؛ـــنسلـــی که علاوه بر عمـلـکــرد تیمی مناســـب افــتـخارات فردی زیادی را هم کســـب کردند تا فوتبال ایران به واســطه آنـــها وجهـه بهـتــری را در آسیــا و حتـــی جهــان به خود بگـیرد.

وضعیت لژیونرهای ایران

پــس از کنـــار رفـتـن ایـن ستـــاره های محبوب و نامـــی تعــداد لژیونر در فوتبالمــان به شدت کاهــش پیدا کرد، به گونه ای که ترکـیب ثابـت ایــران در جام جهـانی برزیـــل تنـها سه بازیکن شاغــل در اروپا به خود می دیــد. نگاه مثبت کارلوس کی روش به لژیونر ها بازیکنـــان ایـــرانــی را مشتاق به بازی بیشتر در تیــم های اروپایـــی کرد تا بازهم شاهد حضور تعداد زیــادی لژیونر در تیــم ملی کشورمان باشـیــم. به گونه ای که 7 بازیــکن ثابت تیم ملـــی در بازی مقـابــل ازبـــکــستان هم اکـــنون شاغـل در یک لیگ اروپایــی هســتــند و الــبـــتـــه تعدادی دیــگــر از لژیونرهـــایـمـان هم مجالــی برای زورآزمـایـــی در ترکیــب اصـلـی پیــدا نکردند.

لژیونرهای ایران

در پایین نگاهی خواهیم داشت به لژیونر های فوتبالمان در فصل منتهی به جام جهانی:

علیرضا حقیقی: علیرضا حقیقی در سه سال اخیر تنها در 28 بازی باشگاهی به میدان رفته؛ این بازیکن پس از مصدومیت و عدم توفیق در پیوستن به تیم پورت واله از سطح سوم لیگ انگلستان به اسکیلستونا پیوست تا علاوه بر نجات این تیم از سقوط به دسته پایین تر شرایط را برای حضور دوباره اش در جام جهانی فراهم کند.
میلاد محمدی: بازیکن احمد گروژنی توانسته عملکرد خوبی را از خود در 23 بازی که برای این تیم انجام داده ثبت کند و دو گل هم به ثمر برساند. میلاد دو فصل دیگر با تیم روس قرارداد دارد.
احسان حاجی صفی: احسان پس از تجربه ناموفق در اف اس وی فرانکفورت این بار به یونان رفته و همبازی شجاعی شده. احسان در هر دو مسابقه این تیم در مقابل گوریسا به صورت ثابت به میدان رفت تا تیمش به مرحله سوم مقدماتی لیگ اروپا صعود کند.
رامین رضاییان: پیوستن به اوستنده بلژیک بهترین راه برای بازیکنی بود که از پرسپولیس کنار گذاشته شد. رامین رضاییان برای حضوری ثابت در تیم ملی باید عملکرد خوبی را در تیم پنجم فصل گذشته لیگ بلژیک بجا بگذارد.
سعید عزت اللهی: سعید عزت اللهی که با روستوف در لیگ قهرمانان هم بازی کرد و حتی یک گل هم در پلی آف این مسابقات به ثمر رساند در نیم فصل به صورت قرضی به آنژی ماخاچ قلعه پیوست و 10 بازی برای این تیم انجام داد. سعید این فصل را هم در روستوف توپ خواهد زد.
علی کریمی:او در لوکوموتیو زاگرب توانست 9 بار به میدان برود که هفت بار آن به طور فیکس بود و حتی یک گل هم در لیگ HNL کرواسی به ثمر رساند. مشخص نیست کریمی این فصل را در کدام تیم بازی کند.
علیرضا جهانبخش: شاید بتوان علیرضا جهانبخش را موفق ترین لژیونر ایران در سال گذشته معرفی کرد. عملکرد فوق العاده او باعث شد تا در تیم منتخب لیگ هلند قرار بگیرد و بتواند 12 بازی را هم در لیگ اروپا و مسابقات پلی-آف به میدان برود که البته حاصل آن یک گل بوده است. علیرضا یکی از بهترین پاسور های لیگ هلند هم بود و حتی توانست 9 گل در فصل گذشته به ثمر برساند.
مسعود شجاعی: مسعود شجاعی 30 بازی را برای پانیونیوس به صورت ثابت انجام داد و سه گل به ثمر رساند تا ثابت کند همچنان بازیکن حرفه ای و مورد اعتمادی است. مسعود هم مانند کریمی، جهانبخش، انصاری فرد و البته حاج صفی شانس حضور در لیگ اروپا را دارد.
اشکان دژاگه:بهترین لژیونر ایران در سال 2014 هنوز تصمیمی برای فصل آینده خود نگرفته؛ اشکان فصل گذشته را در وولفسبورگ گذراند و تنها در دو بازی پلی آف این تیم دقایقی فرصت حضور در زمین پیدا کرد.
کریم انصاری فرد: عملکرد مناسب کریم انصاری فرد در پانیونیوس باعث شد تا المپیاکوس به مشتریان او اضافه شود و در نهایت کریم را به خدمت در آورد. کریم که دو گل در لیگ اروپا و 15 گل در لیگ یونان به ثمر رسانده امیدوار است به ترکیب ثابت تیم ملی در جام جهانی برسد، هرچند کار بسیار سختی پیش رو دارد.
سردار آزمون: سردار آزمون که پنجمین گلزن برتر ملی ایران محسوب می شود 6 گل در رقابت های مختلف اروپایی به ثمر رسانده تا در همین سن کم نشان بدهد تجربه بین المللی بالایی دارد.
رضا قوچان نژاد: رضا قوچان نژاد در فصلی که گذشت یکی از بهترین سال های زندگی حرفه ای خود را سپری کرد و توانست دومین گلزن برتر هلند شود. هرچند او در دو سه سال اخیر نتوانسته سردار را جا بگذارد اما همچنان می تواند وزنه ای بزرگ برای تیم ملی ایران لقب بگیرد.
کاوه رضایی: کاوه که با پیوستن به استقلال نتوانست به تیم ملی راه پیدا کند این بار به دنبال رویاهای خود در شارلروای بلژیک می گردد.

بررسی وضعیت کنونی همه ی لژیونرهای ایران در تیم هایشان

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.