بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ، توطئه‌های استكبار جهانی علیه نظام نوپای اسلامی فزونی گرفت.

یكی از این توطئه‌ها ، تجهیز و تقویت گروهكها و جریانات ضد انقلاب بود . این گروهكهای منحرف كه با سوءاستفاده از موقعیت در اوایل انقلاب به جمع‌آوری و دزدی و غارت سلاح و مهمات پرداخته بودند، شروع به بمب‌گذاری در گوشه و كنار كشور و ترور روحانیون مبارز و انقلابی و حتی مردم عادی نمودند و شخصیتهای ارزشمندی را به شهادت رساندند.

ترور رهبری,ترور رهبر انقلاب,ترور رییس جمهور ایران,ترورهای گروهک فرقان,ترور در مسجد اباذر ابوذر

 یكی از این گروهكها،‌ گروهك ضاله فرقان بود كه با اندیشه التقاطی و منحرف خود در ترور شخصیتهای ارزشمند نظام قدم پیش نهاد. از جمله اشخاص ترور شده توسط این گروه می‌توان به سپهبد قرنی، شهید مطهری، شهید حاج مهدی عراقی، آیت‌ا… قاضی طباطبایی و استاد مفتح اشاره كرد. در روز 6 تیر ماه 1360، ‌حضرت آیت‌ا… خامنه‌ای كه نمایندگی امام در شورای عالی دفاع و نیز امامت جمعه تهران را بر عهده داشتند در مسجد ابوذر تهران جهت پاسخ به پرسشهای مردم پشت تریبون قرار گرفتند، اما انفجار ضبط صوت بمب‌گذاری شده باعث شد از سمت راست بدن مورد اصابت تركشها قرار گرفتند. روی قسمتی از ضبط صوت كه در محل انفجار افتاده بود عبارت «هدیه گروه فرقان»‌ كه با ماژیك نوشته شده بود به چشم می‌خورد. پس از انفجار، ایشان به بیمارستان منتقل شدند و مورد عمل جراحی قرار گرفتند .

حضرت امام خمینی (ره) که از همان ابتدا آیت الله خامنه ای را برای رهبری و مدیریت انقلاب بهترین گزینه می دیدند بعد از اطمینان از سلامت حال ایشان پیام زیر را برای رییس جمهور کشور ارسال کردند:
من به شما خامنه‌ای عزیز تبریك می‌گویم كه در جبهه‌های نبرد با لباس سربازی و در پشت جبهه با لباس روحانی به این ملت مظلوم خدمت نموده و از خداوند متعال سلامت شما را برای ادامه خدمت به اسلام و مسلمین خواستارم

اراده خدا بر این تعلق گرفته بود كه ایشان برای آینده نظام حفظ شوند و به عنوان افتخار جانبازان در خیل جانبازان انقلاب اسلامی قرار گرفتند. حضرت امام خمینی در پیامی به مناسبت سوء قصد نافرجام به ایشان فرمودند: «‌خداوند متعال را شكر كه دشمنان اسلام را از گروهها و اشخاص احمق قرار داده است و خداوند را شكر كه از ابتدای انقلاب شكوهمند اسلامی هر نقشه كه كشیدند و هر توطئه كه چیدند ملت فداكار را منسجم‌تر و پیوندها را مستحكم‌تر كردند …. اینان به كسی سوء قصد كردند كه آوای دعوت او به صلاح و سداد ، در گوش مسلمین جهان طنین انداز است …. من به شما خامنه‌ای عزیز تبریك می‌گویم كه در جبهه‌های نبرد با لباس سربازی و در پشت جبهه با لباس روحانی به این ملت مظلوم خدمت نموده و از خداوند متعال سلامت شما را برای ادامه خدمت به اسلام و مسلمین خواستارم ».

مرکز اسناد انقلاب

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.