ماسک های صورت واقعا برای پوست مفیدند ؟

ماسک های صورت واقعا برای پوست مفیدند ؟

با توجه به افزایش استفاده از ماسک های صورت بین افراد میخواهیم بدانیم آیا این ماسک ها برای پوست فایده ای هم دارند؟در بخش زیبایی و فشن مجله خبری سرگرمی فانوس همراه ما باشید.

ماسک های صورت چه فایده ای دارند؟

این روزها تب استفاده از انواع ماسک های زیبایی در سالن ها به شدت افزایش یافته و افراد از انواع و اقسام ماسک های صورت استفاده میکنند .

عجیب نیست که ماسک های صورت، یکی از پروسه های جذاب و پرطرفدار سالن های زیبایی هستند. مور مور شدن، بافت خاص ماسک، بوی ملایم و آه آرامش بخش شما از فاکتورهای موثر این ماسک ها هستند. اما آیا واقعا اینها تنها احساساتی آنی هستند یا ماسک ها واقعا برای پوست مفیدند؟

فواید ماسک های صورت

ایــن برداشت من است:من به ماسک ها بعنوان تمـرین اسکـــات نگــاه می کنم! یک حرکـت مکــمــل که وقتـی بعنوان بخـشـی از یک سری عادات دقیـق تقویت کننده انـجام شود، فوایـد بســـیــاری دارد. به عبارت دیگر ماســـک ها ممکــن اســـت به تنـهــایی نیز مزایـــایـــی داشـتـــه باشــند، اما بیشـتریـــن فوایـــدشــان هنـگامــی خواهــد بود که هر روز از ضدآفتاب، آنـــتـــی اکــسیـــدان و رتینول اســـتـفاده شود. تاثـیـر فزاینــده ایــن دو در کنــار هم، تاثــیـر بازتابنــده بیــشتـری خواهد داشـــت، تا به تنــهایی.

بــرای ایـنــکه مطـــمئن شوم که در ایـــن مورد تنهـا نیـسـتـــم، از متـخـــصـــصـین پوست نظرسـنجـی انجام دادم تا برداشـت آنــهــا را نسـبــت به ایـــن موضوع بدانم. در ادامــه گفتـه های آنـهـا را برای شمـــا می آورم:

اســتادیار پوست در بیــمـــارستان کورنل ویل شهــر نیویورک می گوید:«ماســک ها ابـزارهایی مهم در مجموعه وسایـــل زیبــایی هستـنـد، آنها تاثـــیری آنـی برای بســیـــاری از شرایـط مانـنـــد خشـــکـــی، تورم، قرمـزی و حتی آکـــنــه پوست دارنـــد. بســـته به نوع پوست شمـــا، حتـمـا ماسـک منـــاسبی برای بهــبود سریع پوست شمـا وجود دارد.

ماسک های صورت واقعا برای پوست مفیدند ؟

از نظر او ماسک هایی که باید داشته باشیم عبارتند از:

ماسک خشـک کنـــنـده ماریو بادسکو، زیـــرا چربــی اضــافـی پوست را گرفتـه و پوست را نرم می کنــد.
ماســـک شب چای سیـاه تازه، که برای مبارزه با چروک های ریــز در هنـــگــام بازسازی سلول های پوستــی وقت خواب بسیـار مفـیـدنــد.

دکـــتر دیر در هوپر، اســتادیار بالـــیـــنـی پوست از دانشـگـاه ایـالـتـی لوئیزیانا نیواورلئان:« ماســـک های پوست مسدود کننـده هســتــنــد. آنــها روی پوست را با لایـــه ای پوشانده و مواد موجود در ماســـک را به داخــل منـــافـذ می رســـانند. ماســـک ها می توانـــنـد غلـظت های بالـاتری از ترکـــیــبــات فعال را برای رطوبت رسانی، پر کردن منـــافذ و تعـــادل پوست منـتقل کنـنـد.

از نظر او ماسک هایی که باید داشته باشیم عبارتند از:

مـاسک سیاه ریویژن برای پوست های چرب عالـی هســـتـــند، زیـرا در آن از گل رس برای بیـــرون کشـــیدن چربـــی اســتــفاده می شود و اسـیــد سالیـــسـیـــلـــیـــک برای لایه برداری در آن وجود دارد که پوست را نیز چندان خشک نمــی کنــد.
ماســک مرطوب کنـــنـــده نرم کنـنـده آون برای مرطوب کردن پوست های خشـــک . هوپر عقـیـده دارد برای قبــل از مراسم کامـــلـــا منـــاسـب است.

دکـــتـــر آنی چیو ، متخــصــص پوست حاضـــر در مرکــز پزشکـی سدار سیـنای لوس آنجـلس:«من فکر می کنم ماســـک ها برای مشکـلـــات پوست مشـخـــصـی بسـیـــار منـــاسب هســتــند، مثلا پوست های خشـک و حساس. در آزمــایـش من، ما از ماسک های تسکیـــن دهـنـده برای مراقبـــت های بعد از لیـــزر یا لایه برداری اســتـفاده می کنـــیم تا میـزان قرمـــزی پوست را کاهــش داده و روند درمـــان را تســـریــع ببــخشــد.

از نظر او ماسک هایی که باید داشته باشیم عبارتند از :

مـــاســک ترمیـم کنـــنــده اسکـین ستیــکـال برای تســـکـــین دادن به پوست های حساس تحریک شده و بعــد از عمــلــیـــات پوستـی خاص.

بـــرای سادگی، در اینـجـا فهــرست کوتاهـی از محـتویات موجود در ماســـک ها برای ایـــنـکــه با توجه به نوع پوست خود در ماســـک ها به دنـبالــشان باشــید می آوریـم:

آکنه:اسید سالیسیلیک
خشکی:اسید هیالورونیک
چروک های ریز:ویتامین C و دیگر آنتی اکسیدان ها
قرمزی:نیاسینامید
لک های تیره:سویا، عصاره ریشه لیکوریک

اگـر در خانه می خواهید به روش خود ماسک بســـازید، بخاطـــر داشـــتـــه باشـــیــد ایـــن دو نکتـــه را قبـــل از گذاشتـــن ماسک بر روی پوست حتــمــا رعایت کنـــیــد:

پوست خود را با مایـــع باPH خنثی بشوییــد که صابونی نبوده و دارای مواد مغذی برای پوست باشـــد، زیـــرا سطح پوست بایــد تمـــیز باشد. مثــلــا صابون تمیز کنـنـده سفــیـد داو یک انـتــخــاب آســـان و مقـــرون به صرفــه اســت.
از آب گرم برای آب کشی اســتـفـــاده کنیـد تا منـــافذ باز شوند. این کار سطــح بی نقصی را برای ماسک آماده می کند.

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.