مامور قلابی

ترفند عجیب ماموران قلابی برای ربودن افغانی ها!

پسر جوانی که به اتهام آدم ربایی در میان باند مامور قلابی ها دستگیر شده است مدعی است تنها در سه سرقت با اعضای باند بوده است از جزئیات و شگردهای عجیب این آدم ربایی می گوید.

دستگیری ماموران قلابی به اتهام آدم ربایی

می گوید طراح و مجری اصلی آدم ربایی ها مردی به نام جمشید است. همان متهمی که دستبند به دست در کنارش ایستاده و به گفته خودش به خاطر تامین هزینه مواد هر کاری از دستش بربیاید انجام می دهد.

سن و سالش بیشتر از 20 سال نیست و به اتهام آدم ربایی افغان ها برای به دست آوردن پول بازداشت شده است.

کاوه، پسر جوانی که مدعی است تنها در سه سرقت با اعضای باند بوده است از جزئیات این آدم ربایی ها و نقشه شان می گوید.

چطور شد با اعضای باند آشنا شدی؟

همه بچه محل بودیم. من پدر ندارم و وضع مالی مان تعریفی ندارد. جمشید هم نقطه ضعف مرا که دید شروع کرد، زیر گوشم مدام از سرقت و پول های کلان گفت. از تفریح و لباس های مارک دار و خرج های بی رویه برای مادر و خواهر گفت و من هم که سن و سالی نداشتم و دلم می خواست به آرزوهای دلم برسم، درنهایت با جمشید همراه شدم.

از چه کسانی سرقت می کردی؟

تخصص ما فقط افغانی ها بود. با ایرانی کاری نداشتیم و اگر افغانی می دیدیم او را رها نمی کردیم.

چرا فقط افغانی ها؟

دو علت داشت، اول این که افغانی ها به خاطر نداشتن مجوز شکایت نمی کردند. دلیل دوم که از دلیل اول خیلی مهم تر است این بود که افغانی ها مجوز نداشتند و ما آنها را با همین بهانه از ماشین پیاده کرده و سوار ماشینمان می کردیم.

نقشه سرقت به چه صورت بود؟

ما دو روش داشتیم. قسمتی از مسیر، یک طرفه است و راننده ها مجبورند که مسیر یک طرف را خلاف بروند. برای همین سرعت ماشین را پایین می آورند و این بهترین فرصت برای ماست که بتوانیم داخل ماشین را ببینم و سرنشینانش را انتخاب کنیم. ما گوشه ای از خیابان می ایستادیم و خودرویی که داخلش افغانی بود را متوقف می کردیم. خودمان را مامور پلیس معرفی می کردیم و از راننده می خواستیم مسافر افغانش را پیاده کند تا ما بررسی کنیم و ببینیم که افغانی مورد نظر مجوز سکونت در ایران را دارد یا خیر. راننده ها نیز از همه جا بی خبر مسافرانشان را پیاده می کردند. دراین شرایط ما آنها را سوار ماشینمان می کردیم و به راه می افتادیم. پس از طی مسیری از آنها می خواستیم هر چه پول نقد و گوشی تلفن همراه دارند به ما بدهند و بعد هم در کنار بزرگراه رهایشان می کردیم.

مامور قلابی

شگرد دوم تان چه بود؟

در این شگرد افغانی هایی را که کنار خیابان ایستاده و منتظر ماشین بودند سوار می کردیم و بازهم همان برنامه مامور و گرفتن پول و گوشی تلفن همراه بود.

چطور آنها باور می کردند شما مامور هستید؟

بی سیم داشتیم و صدای بی سیم را در می آوردیم. آنها هم جرات مخالفت نداشتند و با ما همراه می شدند.

این نقشه چقدر طول می کشید؟

از زمانی که آنها را سوار ماشین می کردیم تا پیاده می شدند 20 دقیقه تا نیم ساعتی طول می کشید. برای همین هم برای ما آدم ربایی در نظر گرفته اند.

با پول ها و گوشی های دزدی چه می کردی؟

گوشی ها را جمشید برمی داشت، ما هیچ وقت آنها را نمی دیدیم. پول ها را هم تقسیم بر تعداد می کردیم.

چه ساعت هایی برای سرقت می رفتی؟

بیشتر صبح ها، از ساعت 11 صبح تا 2 بعدازظهر، اما گاهی اوقات بعد از ظهرها هم می رفتیم.

با پول های دزدی چه کار می کردی؟

چه پولی! به نظر پول گیرمان می آمد، اما در واقع هیچی دستمان را نمی گرفت. اصلا انگار پولی در کار نبوده است. پول حرام همین است، هر چقدر هم داشته باشی برایت برکت نمی کند و نمی توانی با آن زخمی را درمان کنی.

پس چرا سرقت ها را ادامه دادی؟

من فقط در سه سرقت با آنها بودم و تصمیم داشتم دیگر با جمشید و همدستانش نروم که به دام افتادم.

ایده این سرقت را چه کسی مطرح کرد؟

همه را جمشید. او مغز متفکر ماست و سارق حرفه ای است. محل سرقت و شیوه ها و شگردها را جمشید ارائه می کرد و ما هم انجام می دادیم. همیشه حرف حرف جمشید بود و هیچ کدام از ما هم اعتراضی نمی کردیم.

پشیمانی؟

خیلی، من حتی یک نفر را ندارم دنبال کارهایم باشد. قبل از دزدی، آزاد بودم و بالای سر خواهر و مادرم بودم. الان داخل زندانم و نمی دانم چه اتفاقی برای آنها رخ می دهد.

روش های جدید مامور قلابی برای ربودن افغانی ها + عکس

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.