محاکمه قاتل آتنا

محاکمه قاتل آتنا در انتظار نظریه پزشکی قانونی

وکیل خانواده آتنا اصلانی اظهار داشت: برای محاکمه قاتل آتنا منتظر گزارش پزشکی قانونی هستیم!!!تحقیقات درباره اتهام تجاوز به عنف، فقط در صلاحیت دادگاه کیفری یک استان اردبیل است که این دادگاه همچنان در حال انجام تحقیقات مقدماتی است.

_____________فانوس_____________

محاکمه قاتل آتنا کی اجرا می شود؟

در خصوص آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده قتل دختربچه پارس آبادی که چندی قبل قربانی جنایت هولناک مرد رنگرز قرارگرفته بود اظهارداشت:تحقیقات مقدماتی درباره اتهام قتل عمد توسط بازپرس دادسرا انجام شده که در خصوص این اتهام، با صدور قرار جلب به دادرسی و کیفرخواست، پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری یک استان اردبیل ارجاع شده است.

مطابق با قانون، دادسرا صلاحیت رسیدگی به اتهامات مرتبط با اعمال منافی عفت را ندارد و از این منظر، تحقیقات مقدماتی در خصوص اتهام تجاوز به عنف و اثبات آن، مستقیم در دادگاه کیفری استان رسیدگی می شود که در این خصوص تحقیقات در حال انجام است.
نظریه تکمیلی پزشکی قانونی هنوز مشخص نشده و احراز اینکه تجاوز صورت گرفته یا خیر، تنها در صلاحیت دادگاه کیفری یک استان است.

 محاکمه قاتل آتنا

زمان محاکمه قاتل آتنا

تشکیل جلسه دادگاه در مهلت قانونی

این اظهارات وکیل پرونده در حالی مطرح شده که رئیس کل دادگستری استان اردبیل نیزاظهارداشت:علت کمی معطلی درجریان رسیدگی به پرونده در دادگاه کیفری یک، در نظر گرفتن زمان برای تکمیل تحقیقات بخش تجاوز به عنف است. حجت الاسلام والمسلمین قاصدی گفت:بر اساس قانون Law ، فرصت چند روزه ای در زمان ابلاغ به متهم داده می شود تا او فرصتی برای دفاع داشته باشد که این موارد قانونی باید لحاظ شود، ولی به احتمال زیاد حداکثرتا 10 روز دیگر جلسه محاکمه برگزار می شود، در صورتی که اتهام تجاوز اثبات شود، مجازاتش طبق قانون اعدام است و برای قتل عمدی نیز مجازات قصاص در نظر گرفته می شود که البته اجرای قصاص، منوط به درخواست اولیای دم است. اگر بحث قصاص مطرح باشد اولیای دم باید تفاضل دیه را پرداخت کنند، ولی اگر حکم اعدام اجرا شود، با مشکل پرداخت تفاضل دیه مواجه نمی شود.

برای محاکمه قاتل آتنا منتظر گزارش پزشکی قانونی هستیم!!!

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.