مراقبت از پاها

نکات مهم برای مراقبت از پاها در تابستان

در فصل تابستان و روزهای گرم سال پاها به مراقبت بیشتری نیاز دارند, مهم ترین نکته های بهداشتی برای مراقبت از پاها را در مجله فانوس بخوانید.

_________________فانوس_________________

مراقبت از پاها در تابستان

درد پا در اغلب مواقــع غیـرقـــابــل تحـــمل اسـت و باعــث بروز مشـکلات جدی در سلـامـــتی می شود. متخـــصـصان، پا را قلـــب دوم انـــسان می داننـــد، بنـــابــرایـــن لازم است که مراقب آن ها باشید. در ایــن مطـــلــب چند توصیـه برای مراقبــت از پاها ارائه می دهیـــم.

تابـــســتان اسـت و زمان توجه کردن به پاهـــایتـــان اسـت.

مراقبت از پاها

نکات بهداشتی مراقبت از پاها

این توصیــه ها دربـــاره مراقبت از پاهـــا در نظــر داشتــه باشیـــد:
– پابــرهـــنــه راه نروید؛ در کنـــار اسـتخـــر یا ساحـــل یا در اتاق رخـــتــکنـــی دمــپـایـی لا انگشتــی به پا کنـــیـــد.
– پاهـایــتان را هم بایــد در کنـــار ساحـل با کرم ضد آفـــتاب محافظـت کنیــد. ضد آفتـاب را به طور مرتــب و پس از شنـا کردن تجدید کنـــیـــد.
– مقدار زیادی آب بنوشیـــد تا به کاهـــش تورم پا و قوزک پا کمک شود. هنـــگام مسافــرت، به طور مکرر در وقفـه هایی پاها، قوزک پاها و پنــجه پاهـــا را خم کنـــیــد.
– در کنـــار ساحل، اســتخـر یا دریاچــه از «کفـــش های آبــی» (کفش هایــی که خیـس شدن تأـــثــیـری روی آن ها نمی گذارد) اسـتـــفــاده کنیــد. یک جفـــت کفــش خشـک برای تعویض به همـراه داشتـــه باشــید.
– یک کیت کمک های اولیـــه پاهـــا برای خودتـان درسـت کنـــیـــد، ازجملـه شامـــل کرم مرطوب کنــنـــده، بانــداژ، ناخــن گیـر و پد تاول. اگــر پایـــتان آسیب دیــد به ارتوپد متخصـص پا مراجعـه کنیـــد.

در تابستان برای مراقبت از پاها و حفظ سلامت آن این کار ها را بکنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.