با عوارض رابطه جنسی در دوران قاعدگی آشنا شوید

با عوارض رابطه جنسی در دوران قاعدگی آشنا شوید

تازه عروس و دامادها باید در این زمینه هوشیار باشند و از ایجاد مشکلات جنسی پیشگیری کنند .بهداشت رابطه جنسی از اهمیت ویژه ای برخوردار است به خصوص در دوران قاعدگی باید بیشتر به این موضوع دقت کنید.

عوارض رابطه جنسی در دوران قاعدگی

عوارض رابطه جنسی در دوران قاعدگی , در زمان قاعدگی یا پریود یا عادت ماهانه، دیواره‌های رحمی که جهتلانه گزینی جنین آماده شده است و بافتی پر از عروق در جداره رحم شکل گرفته استریزش می‌کند و از طریق دهانه رحم وارد واژن یا مجرای تناسلی شده، خارج می‌شود.

در این زمان هم دهانه رحمباز است و هم دیواره‌های رحم بر اثر ریزش زخمی شده‌اند. با این اوصافوقتیرابطه جنسی در دوره عادت ماهانه برقرار شود میکروب‌ها بسادگی وارد رحم شده و ایجاد عفونت می‌کنند.عفونتی که بدین طریق ایجاد می‌شود ممکن است شدید بوده، عوارض بسیاری برای فرد بهجا بگذارد.

مثلا این عفونت می‌تواند باعث چسبندگی‌های داخل رحمی شود و مانع از بارداری فرد در آیندهگردد؛ یا ممکن است عفونت منجر به عفونت دیگری در داخلحفره لگن شود و مشکلات زیادی را برای زن ایجاد کند. از این روست که پزشکان معتقدند برقراری رابطهجنسی دخولی در این دوران صحیح نیست.

عقیم شدن زن

در صورتی که آب منی در هنگام عادت ماهانه در واژن زن ریخته بشود از طریق خون آن اسپرم را بهعنوان یک میکرب شناخته وپاد زهری برای آن می سازد واین باعث عقیمشدن زن نیز میشود ونمیتواند باردار شود ویا میکروبهای احتمالی موجود بر روی الت مرد باعث بیماری زنبشود به هر حال در زمان پریدی منفز خون در رحم باز است واحتمال بیماری رحمی راافزایش میدهد

یکی از مهمترین عوارض نزدیکی در پریود عفونتهای شدید رحمی به خصوص آندومتریوز می باشد بنابراینداشتن رابطه جنسی در هر دو صورت میتواند بارداری نا خواسته رو بهمراهداشته باشد داشتن رابطه بدون استفاده از وسایل جلوگیری از حاملگی، در زمان عادت ماهیانه و حتیدر زمان خونریزی همچنان دارای ریسک میباشد.

مبتلا شدن به انواع بیماریهای جنسی

خارج از این مسئله ، روابط جنسی در زمانی که فرد دارای شرایطی اینچنین می باشد هم از نظر روحی و هم از نظر جسمی توصیه نمیگردد. در این شرایط حتی ریسک مبتلا شدن به انواع بیماریهای جنسی از قبیل ایدزو یا زگیلهای واژن و انواع دیگر بیماریها کاملاٌ بالا می باشد تنها راه قابل اطمینان و شایع برای جلوگیری از بارداری نا خواسته و بیماریهای واگیردار، در شرایط فعلی استفاده از کاندوم میباشد.

تازه عروس و دامادها باید در این زمینه هوشیار باشند و از ایجاد مشکلات جنسی پیشگیری کنند .بهداشت رابطه جنسی از اهمیت ویژه ای برخوردار است به خصوص در دوران قاعدگی باید بیشتر به این موضوع دقت کنید. چون تاثیرات فراوانی بر سلامت جنسی زنان خواهد گذاشت.اگر به سلامت همسرتان اهمیت میدهید پیشنهاد می کنیم رعایت اصول بهداشتی را در زمان برقراری رابطه جنسی را در اولویت قرار دهید.

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.