مجله اینترنتی فانوس : پرونده امروزمون به بهانه رونمایی از کتاب هایی هست که نویسنده های اون بیشتر از اونکه نویسنده باشند، یه شخصیت معروف یا به قول خودمون سلبریتی هستند. کتاب هایی که جز تعداد محدودی شون، اکثرا بی کیفیت و به درد نخورن.

AndroidOnlineNewsImage.aspx
صابر ابر با کتاب ۳۵ هزار تومنی اش به نام «هر رازی که فاش می‌کنی یک ماهی قرمز می‌میرد» رمان هایی کوتاه نوشته که شاید برایتان جالب باشد که این کتاب در نمایشگاه کتاب سال ۹۴ چاپ اولش فروش رفت.
چگونه؟
نویسنده کتاب جشن امضاء گرفته بود و ملت برای امضاء گرفتن از صابر ابر کتابش را هم می خریدند. کتابی که نه رمان است و نه کتاب! یک فرار رو به جلو و کتابی که باید در لیست ضدپیشنهاد های کتاب فروشی ها قرارش دهیم.
فلامک جنیدی مثل بقیه‌ی کتاب‌های سلبریتی‌ها تجربه‌ی شخصی بازیگری یا پست‌های اینستاگرامی‌اش را کتاب نکرده و یک کتاب داستان واقعی است.
بهنوش بختیاری هم غیر از مدیریت کمپین و البته درست کردن ارتش بهنوشی، ظاهرا کتاب هم نوشته است.
مجموعه‌ی ده داستان کوتاه به نام «کلاغ‌های قیطریه». کتابی که با وجود غلط‌های فرمی و متنی فراوان به چاپ دوم رسیده است. در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «همینه، کلاغه قارقار می‌کنه و شما متوجه نمی‌شید و می‌رید. ولی نمی‌دونید که حتما یه بلایی سرتون میاد. می‌بینی خانوم جون، آدم به همین راحتی گرفتار می‌شه. می‌بینی، یه بی‌‌توجهی به کلاغ می تونه زندگی آدم رو از این رو به اون رو بکنه…» بختیاری در مصاحبه‌ای گفته است که انتشار کتاب تفننی است و به آن جدی نگاه نمی‌کند به همین دلیل کتاب ویراستار ندارد!
بهاره رهنما هم بعد از کم کار شدن در سینما و تلویزیون رو به نوشتن آورد و تا الان ۴ عنوان کتاب هم نوشته که در سطحی متوسط هستند.
رضا کیانیان هم مانند دیگر بازیگران سراغ نوشتن برخوردهای روزانه خودش با دیگر مردم رفت. البته خروجی کارش بدک نبود و با استقبال خوبی هم مواجه شد.
داستانک‌های «رضا کیانیان» در کتاب «این مردم نازنین»، قصه‌واره‌هایی بود در قالب یادداشت‌های روزانه و درج اتفاقات جالب که در‌ سال ٨٧ منتشر شد و به‌سرعت به چاپ‌های پی‌درپی رسید. انصافا هم گاهی این نوشته‌ها خواندنی هستند اما این‌که بتوان آنها را در معنای اخص کلمه ‌«داستانک» نامید، محل تردید است. در هر حال «این مردم نازنین» با استقبال مخاطبان مواجه شد چراکه مطالعه تجربه‌های یک بازیگر مطرح در کوچه و خیابان لذت‌بخش بوده و هست.
نسرین مقانلو البته راه دیگری در پیش گرفت و یک کتاب آشپزی ۶۸ هزار تومانی روانه بازار کرد. اگر کتاب را خواندید و غذایتان یا شور شد یا بی مزه تقصیر شما نیست یک وقتی… اشکال از فرستنده اس!
فرزاد خان حسنی هم در زمینه نوشتن کتاب داستانی مفصل دارند!
تاب «من آقام یا الاغ؟!» در دوره اوج محبوبیت حسنی وارد بازار شد، خیلی زود هم به چاپ هفتم رسید، ولی بعدها معلوم شد کتاب را خود حسنی ننوشته بلکه یکی از دوستانش نوشته که از قضا با فرزاد حسنی معروف رابطه نزدیکی هم دارد! بعد از اینکه گند ماجرا در آمد فروش کتاب به طرز عجیبی افت کرد!
ما شاهکار سلبریتی هایی که دست به قلم شده اند را «عباس جدیدی» کشتی گیر سابق و عضو فعلی شورای شهر تهران رقم زد.
اینکه جدیدی چطوری و چگونه به خودش اجازه داد بدون هیچ تحصیلات مشخص و سابقه ای در زمینه دین؛ به تفسیر نماز بپردازد و کتابی اینچنینی بنویسید جای سؤالات بسیاری است. در زمان انتشار کتاب در نمایشگاه همین امسال؛ انتقادات گسترده ای از او شد که همگی بی پاسخ ماندند.
اما در آخرین نمونه هم آزاده نامداری دست به قلم شده و کتابی با عنوان «خانومی که شما باشی» نوشته است. مدیونید اگر فکر کنید عنوان کتاب در کل کل با فرزاد حسنی نیست!
البته این وسط کسانی هم هستند که از نویسندگی سلبریتی شدند. یکی شان امیر علی نبویان که با قصه های امیر علی معروف شد. خدا کند بعد از معروف شدن قلم اش مثل آدم معروف ها نشود.
خلاصه اینکه
“هر که را بهر کاری ساختند”

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.