مجله اینترنتی فانوس : مهدی هاشمی این بار با طرح یک بیماری جدید اوین را ترک کرد. به گزارش «وطن امروز» روز گذشته تصویری از فرزند حجت‌الاسلام اکبر هاشمی رفسنجانی منتشر شد که او را روی ویلچر در راهروی یک بیمارستان نشان می‌دهد. در این تصویر مهدی هاشمی و یاسر هاشمی در حالی که لبخند به لب دارند مشاهده می‌شوند. سایت قلم‌نیوز در این‌باره نوشته است: مهدی هاشمی به دلیل مشکلات ناشی از درد مفاصل و استخوان به یکی از بیمارستان‌های تهران منتقل شده است.

]این سایت به نقل از وکیل مهدی هاشمی آورده است مهدی هاشمی بیماری‌های متعدد دارد. مهدی هاشمی البته روز گذشته به اوین بازگشت اما سریال بیماری‌های او و ترک اوین به خاطر این بیماری‌ها همچنان ادامه دارد. ۲۶ مردادماه «وطن امروز» در گزارشی با عنوان «مدل سحرخیز برای مهدی هاشمی» نسبت به رفتار مهدی هاشمی در دوران سپری کردن مجازات هشدار داده بود، چرا که براساس اطلاعات و آمار در دسترس، پسر مجرم هاشمی رفسنجانی بارها به بهانه‌های مختلف از جمله بیماری زندان را ترک کرده است.

androidonlinenewsimage-aspx
نخستین مرخصی مهدی هاشمی از زندان اوین به آذرماه سال ۹۴ و کمتر از ۳ ماه پس از حضورش در زندان باز می‌گردد. وی در روز اربعین (۱۱ آذرماه) به مدت ۳ روز به مرخصی رفت و چهاردهم آذر خود را به زندان معرفی کرد. اما دومین مرخصی وی به خاطر مشکلات جسمانی بود. یک ماه پس از نخستین مرخصی، به خاطر آنچه نامساعد بودن وضعیت جسمانی مهدی هاشمی اعلام شد، وی در بیمارستان بستری شد. غیر از دوران حضور در بیمارستان، پس از انجام عمل جراحی، پزشکان ۲ هفته مرخصی خارج از زندان را برای وی تجویز کردند. این مرخصی نیز روز ۱۴ دی‌ماه به پایان رسید. پس از این مرخصی، مهدی هاشمی نوروز ۹۵ نیز از مسؤولان زندان اوین تقاضای مرخصی می‌کند که زندان با این مرخصی موافقت نمی‌کند اما به‌ناگاه ۲ هفته بعد در ۱۵ فروردین، فرزند هاشمی‌رفسنجانی نیاز به جراحی پیدا می‌کند و از زندان خارج می‌شود. یکی دیگر از موارد مرخصی مهدی هاشمی از زندان به ماه گذشته بازمی‌گردد. گویا آخرین مرخصی مهدی هاشمی به خاطر «رفتار مناسب وی در زندان» به او داده شده است. در این مدت گزارشاتی درباره ترک زندان از سوی مهدی هاشمی و حضور این مجرم امنیتی و اقتصادی در بیمارستان نیز منتشر شده است. همین موضوع یعنی تکیه او بر وضعیت جمسانی باعث شد تا با توجه به ماهیت و ویژگی‌های شخصی این عضو جنجالی و مساله‌ساز خاندان هاشمی، شائبه‌هایی درباره او و سپری شدن مدت زمان حبس وی مطرح شود. این موضوع البته در لابه‌لای گفت‌وگوی «وطن امروز» با وکیل مهدی هاشمی نیز مطرح شد. علیزاده‌طباطبایی درباره تحت‌مراقبت بودن موکلش در زندان گفت: پزشک زندان هر زمان که احساس کند زندانی مشکل دارد، بلافاصله دستور اعزام به بیمارستان می‌دهد؛ مثل آقای سحرخیز که زندان به طور رسمی گفت نمی‌توانیم وی را در زندان نگه داریم، البته برای مهدی فعلا این اتفاق نیفتاده است. اینکه وکیل مهدی هاشمی موضوع عیسی سحرخیز را مطرح کرده، به خوبی ماهیت ماجرای مربوط به بیماری‌های مهدی هاشمی را نشان می‌دهد. عیسی سحرخیز یکی از مجرمان امنیتی است که به دلیل بیماری از زندان رها شد و مدت زمان محکومیتش را سپری نکرد.

زندان یا بیمارستان؟
البته گویا ماجرای طرح بیماری برای فرار از زندان به یکی از ترفندهای مجرمان امنیتی برای اخلال در سپری شدن مدت زمان محکومیت آنها تبدیل شده است. طی چند سال اخیر هر بار یکی از متهمان و مجرمان دانه‌درشت به بهانه بیماری اوین را به مقصد بیمارستان ترک کرده‌اند. از مصطفی تاج‌زاده، مجرم جنجالی و حاشیه‌ساز فتنه گرفته تا برخی عوامل نفوذ هر بار به بهانه بیماری، به بیمارستان رفته و مدتی را دور از زندان سپری کرده‌اند. برخی منابع نیز می‌گویند در میان دستگیرشدگان یا متهمان نفوذ، هستند کسانی که ادعای داشتن بیماری‌های خطرناک را مطرح کرده‌اند. از جمله یکی از جاسوسان دوتابعیتی که به بهانه داشتن بیماری صرع، هنوز برخورد قضایی با او صورت نگرفته است! به غیر از بیماری‌های قلبی که عمده این تبهکاران آن را مطرح و براساس آن مدتی را در بیرون از زندان سپری می‌کنند؛ بیماری صرع نیز گویا مدعیانی دارد.
طرح این قبیل مسائل برای داشتن شرایط متفاوت نسبت به سایر زندانیان است. بر این اساس خروج‌های مکرر زندانیان آن هم زندانیانی از نوع امنیتی به بهانه بیماری در حال افزایش است. به گونه‌ای که اکنون برخی بندهای اوین شبیه به بیمارستان شده است یا به عبارت دیگر، گویا بیشتر متهمان و مجرمان سیاسی و امنیتی در ایران را بیماران تشکیل داده‌اند! یکی دیگر از انبوه بیماران زندانی، نرگس محمدی است. این مجرم امنیتی که مورد حمایت اتحادیه اروپایی و آمریکاست اخیرا مدت زمان قابل توجهی را در بیمارستان سپری کرده است. آنگونه که اعلام شده بیماری او آمبولی ریه و فلج عضلانی است. نکته جالب اینکه بیماری‌هایی که این مجرمان امنیتی مدعی ابتلا به آن هستند، عمدتا از نوع بیماری‌هایی هستند که نیاز به مراقبت ویژه دارد و نکته قابل تامل هم این است که تقریبا اکثر این مجرمان پس از ارتکاب جرم و حضور در زندان مدعی ابتلا به این بیماری‌ها می‌شوند! البته بعضی نیز معتقدند برخی بیماران قبل از دوران ارتکاب جرم و حضور در زندان، به این بیماری‌ها مبتلا بوده‌اند اما اکنون دوران زندان را زمان مناسب برای رسیدگی به این بیماری‌ها و درمان دانسته‌اند!

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.