نمک صورتی

خواص نمک صورتی هیمالیا و طرز استفاده از آن

نمک صورتی از دل کوه های هیمالیا استخراج میشود و خواص شگفت انگیزی دارد, در ادامه با شیوه استفاده از آن آشنا میشوید.در ادامه این مطلب از بخش سلامت فانوس با ما همراه باشید.

____________________فانوس____________________

نحوه استفاده از نمک صورتی هیمالیا

نمــک صورتی از معادن سنــگ نمک در منـــطقــه پنجـاب پاکـــستـــان در نزدیکی کوه های هیـمــالــیـــا اســـتـخـــراج می شود. کمــیـــاب بودن ایـن نمک باعث شده تا تبــلــیــغـــات فراوانـــی دربـاره خواص درمـــانی آن در سطح جهانــی مطرح شود و میلـــیون ها نفــر در سراســر جهـــان مایل به استفـــاده از آن باشـنـــد.

شمـــا هم احــتمـالــاً چیزهــایــی درباره برخــی خواص اعجـــاب انگیـــز نمک صورتــی هیمالـیــا شنـــیده اید. اما آیا چیـــزی هم درباره شیوه استــفـاده از آن می دانید؟ شایــد ایـــن که در یک غروب زیبا بر روی تکه ای سنـگ بلوری شام شب را آمـاده کنـیــد، برایتـــان جالـــب باشـــد؛ این قطـــعــاً ایـده ای جدیـد برای پخت غذا به شمـار می آید. به هر حال، جزء هر کدام از ایـن دو گروه که باشیــد، حق داریــد چون ایـن شیوه نسبـــتاً جدید اسـت و ویژگـــی های خودش را دارد.

نمک صورتی

نمک صورتی هیمالیا

اســتفـاده از نمــک صورتــی رنگ هیمالـیــا شگـفت انـگــیز است، دلـایل خوبی هم برای ایــن کار وجود دارد. نه فقـــط ایــن بلورهـای پیـــشــا تاریـخـی سالم تر هستــند؛ بلکــه غذا را خوشمــزه تر می کند. همـه این ها در کنـار زیـــبــایی خیــره کنـــنــده و سحــرآمـیز آن هاست. در ایــن مقـالـــه نه دلیل عمــده برای استـفــاده از این تکه های درشـــت سنـگ های بلورین را بررسی خواهـــیـم کرد.

1- نمـک صورتــی رنـگ هیــمـــالیا، مواد معــدنـــی خاصی را به غذا اضــافـــه می کند
آشـــپـزی بر روی بلور سنگ صورتــی، مقــداری از خواص طبـیعـــی سالم نمـــک صورتــی را وارد غذا می کند. چنــین خواصـی شامــل متـعـــادل کردن PH بدن، تثـــبیت سطح آب بدن، بهـــبود هضــم غذا و کاهش رفـــلــاکـــس اســیـــد معده می شود. الـــبته میـزان نمـــکی که به ایـــن طریـــق وارد غذا می شود، با توجه به میزان اثــر عوامــل خاص موجود در ایـــن سنـگ، جذب غذا می شوند که شامل میـزان رطوبت مواد غذایــی، میزان و حجــم روغن به کاررفته در آمــاده سازی غذا، دمای سنگ، و…. خواهد بود.

2- ترکیــبـی از مزه ها، مزه ای فراتـــر از مزه نمـــک نمــکـــدان را به ارمــغان می آورد
آشـپزی بر روی بلور سنــگ صورتـــی، مقداری از خواص نمک صورتی را وارد غذا می کنــد. چنــین خواصــی شامــل متعــادل کردن PH بدن، تثبیـــت سطح آب بدن، بهبود هضم غذا و کاهـــش رفلاکـس اسید معــده می شود.
علـــاوه بر کلـــرید سدیم (همـــان نمـــک معــمولی داخل نمــکـــدان)، سنگ نمک صورتـی حاوی بیــش از 80 ماده معـدنـــی به غیر از کلـــریـــد سدیـم است که علاوه بر خواص آن برای بدن، مزه ای ترکیـــبی را ایــجــاد می کنـــد. غذاهـــایـی که بر روی این سنگ تهیـه می شوند، برخی از ایـن پیچـیدگـــی مزه را از سنگ دریافـــت می کنند، که باعث می شود همـــان غذاهـــای آشـــنای همــیـشگی را دوباره با مزه ای نو تجـربـه کرد.

3- کمــی نمک! فقـط کمی!
بلورهای صورتی رنـــگ هیـــمـالـــیـــا، تخــلـــخـلی بســـیــار انـدک و قابلـیــت جذب رطوبت حداقــلی دارنـد. به دلــیل همـیـــن دو ویژگــی اســت که غذا در مواجـــهه با سنگ آن قدر شور نمـــی شود که نتوان آن را خورد. در عوض، سنـگ صورتــی ما، بخش بســـیــار کمـی از مزه نمکی خود را به غذا می بخشد که آزاردهـــنـــده نیــسـت.

4- یک سطـح ضد باکتـــری طبیــعـــی
برخــلاف سایـــر انواع قابــلـــمـــه ها یا به طور کلــی سایـــر سطوحی که برای تهـــیه غذا از آن استـفـاده می شود، در هنـگــامـــآشپـــزی با ایــن نمـــک خاص، دیـگر نگـــران ریـــزجـــانـداران یا باکـتری ها نباشیــد. با توجه به میزان تخـلخـــل اندک و میـزان رطوبت کمـی که در آن وجود دارد، ایــن بلور، محیطــی ضد باکـــتـری را فراهـم می کنــد.

5- مقــاومت به گرمـــای زیاد
برای جلوگیری از ترک خوردن بلور، بایـــد به آرامـی آن را گرم کرد (بیشتـر از 200 فارنـــهـایـت در عرض پانـزده دقــیـقـه) گفـته می شود که نمــک صورتـی هیمـالـیا ایـن سنگ، مقــاومت بســـیــار زیـادی تا نقــطــه ذوب یعنی بیــش از 800 سانـــتی گراد (انـدکی کمتر از هزار و پانـــصـد درجـه فارنهـایـت) را تحمــل می کنـــد که داشتـن چنیــن شرایـطـی آن را برای آشپزیبا حرارت زیـاد مناسب ساخــتــه اســت.

6- توزیع گرمای فوق الـعــاده عالی
با توجه به ساخـتار بلورین نمـک صورتـــی هیمالیا، توزیع گرما در کل سطح بلور، بایـد به صورت یکــنواخـت در کل سنــگ پخــش شود، نه به صورت نامـــتوازن. مثلاً حرارت در وسط سنگ و آشپـزی در گوشه های آن درســـت نیـــســـت. پس اگر حرارت به صورت یکـــنواخـت در هر نقـطه از سنگ پختــه شود، تفـاوتی نخواهـد داشت که در کدام قسـمت آن غذا را بپــزیـــم.

7- نگـه داشـــتن گرما به مدت طولانی
همچـــنــیـــن با ساختار بلوریـــنــی که ایــن سنـگ دارد به خوبی حرارت را حفـــظ می کند- چه گرمـــا و چه سرمـــا- طولانـی تر از هر وسیلــه دیگــری برای آشــپزی و تهـــیـه غذا این ویژگـــی برجـستــه را دارد. معنای ایــن ویژگی ایــن است که دیگــر نبـــاید نگـران باشــید غذای تهــیـــه شده بر روی این سنگ پس از اتمام کار تا رسیدن به سر سفــره سرد شود.

8- غذای گرم و سرد فرقــی ندارد
علــاوه بر غذاهایــی که به صورت گرم سرو می شوند، غذاهــایـی که سرد سرو می شوند نیــز در ایـن نوع قابـلــمـه خوشمــزه خواهد شد.

9- نمـــک، قابلـــمه یا دیـس غذا
این قطعـات بلورین صورتـی رنگ، بســـیار زیــبـا و جذاب هسـتـنــد؛ پس می توان از آن ها علاوه بر سطـــحی برای پخـت غذا، به عنوان بشـــقـاب یا دیس سرو غذا نیز اســتـــفاده کرد.

فواید بی شماری که با استفاده از نمک صورتی نصیب بدنتان می شود

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.