نگهداری حیوانات

نگهداری حیوانات در آپارتمان از نظر قانون چه حکمی دارد؟

با توجه به اینکه در سال های اخیر نگهداری حیوانات در آپارتمان ها رشد چشمگیری یافته و مشکلات و مسائل مربوطه نیز رشد یافته است.

_____________فانوس_____________

نگهداری حیوانات در قسمت های مشترک آپارتمان ها مجاز است

در سالهای اخیر در حالی هر روز به تعداد دارندگان حیوانات خانگی به ویژه سگ و گربه اضافه می شود که نگهداری آنها در مجتمع های مسکونی و اماکن عمومی چندان با فرهنگ ایرانی اسلامی همخوانی ندارد و اغلب ممکن است موجب نارضایتی همسایه ها و افراد حاضر در مکانهای عمومی شود.نگهداری حیوانات

نگهداری حیوانات

این میهمانان ناخوانده و غریبه که از نظر صاحبش وصله ناجور و بر زندگی اجتماعی نیست و حتی یکی از تجملات آنان محسوب می شود، مشکلاتی را برای ساکنین آپارتمان ها و مجتمع ها ایجاد کرده است. امّا آیا در خصوص نگهداری حیوانات در آپارتمان قوانین و مقرراتی وجود دارد؟!

نگهداری حیوانات

نگهداری حیوانات در آپارتمان

آیا در آپارتمان می توان حیوان نگه داری کرد

پاسخ:

بر اساس تبصره ماده سه آیین نامه اجرایی قانون آپارتمان ها در سال 1347 ، نگهداری حیوانات در قسمت های مشترک ممنوع است، طبق قانون قسمت های مشترک ساختمان شامل پشت بام، راه پله ها، راهروها، حیاط، پارکینگ است که کسی حق نگهداری هیچ گونه حیوانی اعم از اهلی و وحشی را در این قسمت ها ندارد و نگه دارنده حیوان در این قسمت ها مجرم بوده و می توان علیه وی شکایت کرد.

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.