هشدار وزیر دفاع به عربستانی ها : فقط مکه و مدینه را با خاک یکسان نمی کنیم

به گزارش مجله اینترنتی فـــــــانـــــــوس : وزیر دفاع کشـــورمان اعلام کرد، اگر عربستان حماقتی علیه ایران مرتکب شود، جز مکه و مدینه، دیگر مناطق این کشور را امن نخواهیم گذاشت ادامه مطـــلب را در فانوس بخوانید هشدار وزیر دفاع به عربستانی ها : فقط مکه و مدینه را با خاک یکسان نمی کنیم

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

هشدار وزیر دفاع به عربستانی ها : فقط مکه و مدینه را با خاک یکسان نمی کنیم

فـــــــــانـــــــــوســــــــــ : سردار حسین دهقان در گفتـــگو با شبکه تلویزیونی المنار لبنان با هشدار به ریاض تصریح کرد: تکبر موجب شده است تا سخنانی را به زبان بیاورند که خود آن را درک نمی کنند، همه کاری که آنــــان می توانند انجام دهند تحریک نتانیاهو علیه ایران است، حتی تحریک آنان علیه مردم بحرین نیز نتوانسته است این مردم را از پیگیری حقوق مشروعشان بازدارد، نه زندانبـــــانان، نه جلادان و نه محاصره آیت الله عیسی قاسم از برجسته ترین چهره های این کشور، نتوانسته است در اراده این مردم خلل وارد کند.

وزیر دفاع کشورمان در این گفتگو که بخش هایی از آن پخـــش شد، افزود: امروز شاهدیم عربستان تا مرز استیصال پیش رفته و حتی به مرز تملق و چاپلوسی برای نتانیاهو رسیده است، هدفشان از این تملق تحریک نتانیاهـــو علیه ماست. این رفتار چه معنایی می تواند داشته باشد؟ چرا تحریک علیه منطقه ای را در پیش گرفته اند که مردمش بپاخاسته اند و حاضر نشدند تسلیم وهابیـــت و سلفیت شوند؟ چرا علیه این مردم و برای سرکوب این مردم پول و سلاح می فرستند؟

فانوس : وی افزود: حاکمان سعودی باید وظیفه و مسئــولیت خود را بشناسند و به این سئوال پاسخ دهند که آیا منافع امت مسلمان به وحدت آنان با اسرائیل یا آمریکا ارتباطی دارد؟ آیا تحویل دادن منطقه به آمریکا برای مسلـــمانان امنیت می آورد؟ یا آنکه حاتم بخشی از بیت المال مسلمین برای شکل دهی یک نظام شکست خورده پادشاهی، اقدامی در چارچوب خدمت به مسلمانان اســـت؟

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

هشدار وزیر دفاع به عربستانی ها : فقط مکه و مدینه را با خاک یکسان نمی کنیم

فانوس : سردار حسین دهقان گفت: ما هیچگاه در پـــی اشغالگری هیچ کشور عربی و مسلمانی نیستیم، در گذشته هم چنین بودیم و در آینده نیز چنین خواهیم بود. آنان امروز بر این باورند که می توانند در برابر ملتها به ویــــژه در برابر امت ریشه دار و بزرگی چون ملت ایران قدرت نمایی کنند، معتقدم آنان آنچه را که می گویند خود درک نمی کنند و دلیل آن نیز جهل، غرور و کم تجربگی است، امـــتروز علیه اقدامات ضد بشری سعودی در یمن اجماع جهانی به وجود آمده است، در چنین شرایطی آمریکا چه می تواند برایشان انجام دهد؟

فانوس : وی افزود: سعودیها بارها جنگ با یمن را تجربه کـــــرده اند. این بار اولی نیست که با این کشور وارد جنگ شدند بلکه این چهارمین جنگشان با مردم یمن است، آنان در سه جنگ گذشته شکست خوردند و این بار نیز مــــردم یمن اجازه نخواهند داد نظام وهابی سعودی بر این کشور مسلط شود.

در ادامه، خبرنگار المنار پرسید آیا عربستان این توانایـــی را دارد که دامنه نبرد را به خاک ایران بکشاند؟

فانوس : سردار دهقان در پاسخ گفت: من درک نمی کنــــم که چگونه می خواهند چنین کاری انجام دهند، آنان گمان می کنند آنقدی نیروی هوایی قدرتمندی دارند که بتوانند چنین کاری انجام دهند، من به آنان توصیه می کنــــم چنین حماقتی را مرتکب نشوند اما اگر این حماقت را مرتکب شوند بعید است از عربستان جز مکه و مدینه، جای دیگری باقی بماند.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

هشدار وزیر دفاع به عربستانی ها : فقط مکه و مدینه را با خاک یکسان نمی کنیم

فانوس : وی درباره حل بحران منطقه، اظهار داشت: حــــل مشکل آسان است، در گام اول، عربستان باید از یمن خارج شود، در گام دوم، عربستان در امور کشورهای اسلامی مداخله نکند و گام سوم، پذیرش نظام امنیـــت جمعی در منطقه و بیرون راندن نیروهای بین المللی از منطقه است، گام چهارم نیز باور به حقوق ملت ها در تعیین سرنوشت خویش است. تحقق این امور می تــــواند به حل معضلات منطقه بیانجامد.

وزیر دفاع کشورمان افزود: امروز اسرائیل در بهترین شــرایط خود به سر می برد، داعش ISIS را علیه مسلمانان تحریک می کند تا از این طریق امنیت خود را تامین نماید چنانچه توانایی مسلمانان را هدر می دهد و سعی مـــی کند تهدیدات موجود علیه خود را از میان بردارد.

فانوس : وی اضافه کرد: اسرائیل امروز وقتی به منطـــقه ای حمله می کند در واقع این پیام را به نمایندگان تروریستش در منطقه می‌رساند که نگران نباشید ما پشتیبان شما هستیم، راه استقرار امنیت و صلح در منطقه دو چـــیز است، یکی اینکه اسرائیل نباید با این روندی که در پیش گرفته است، در نظام منطقه ای حاضر باشد و راه آن نیز آسان است، فلسطینیان باید به سرزمین خود بازگــــردند و مردم فلسطین بتوانند سرنوشت خود را خودشان تعیین کنند.

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.