هنرپیشه مشهور و محبوب سینما در سن ۸۸ سالگی درگذشت

به گزارش مجله اینترنتی فانوس : الـکسی باتالوف هنرپــیــشـه مشهور سینـمــا روسیه در ۸۸ سالــگــی چشـــم از جهــان فروبست.با فانوس همراه باشید هنرپیشه مشهور و محبوب سینما در سن ۸۸ سالگی درگذشت

هنرپیشه-مشهور-و-محبوب-سینما-در-سن-88-سالگ

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

هنرپیشه مشهور و محبوب سینما در سن ۸۸ سالگی درگذشت

مجله اینترنتی فانوس : الـــکسی باتــالوف بازیـــگـر Actor سرشـنــاس سیــنمـــای روسیــه چهارشـنبه ۲۴ خرداد در مســکو درگـذشت. باتـالوف بیش از همـــه برای بازی در فیــلمــ‌ــهای «درنـاها پرواز میـ‌ـکــنــند» به کارگــردانی میــخـاییـل کالاتازوف و «مســکو اشـــکـــ‌هـــا را باور ندارد»‌ به کارگـردانـی ولادیمـــیــر منـشوف مشـهور بود.

«درنـاهــا پرواز نمــی‌کننــد» در سال ۱۹۵۸ نخــل طلـــایــی جشـــنواره فیـــلم کن را دریافـت کرد و «مسـکو اشــک‌ـها را باور ندارد»‌ در سال ۱۹۸۱ برنـــده جایزه اسکـار بهـــتریـن فیـلــم غیرانــگلـــیسـیـــ‌ــزبان شد.

هنرپیشه-مشهور-و-محبوب-سینما-در-سن-88-سالگهنرپیشه مشهور و محبوب سینما در سن ۸۸ سالگی درگذشت

فانوس : باتـالوف نوامـــبــر سال ۱۹۲۸ در یک خانواده از بازیگران تئاتر به دنیـــا آمد. او در سال ۱۹۵۰ از مدرســـه بازیگـــر هنر Art نمـایش مسـکو فارغـ‌ـــالـتحصـــیـل شد و قدم به دنیــای بازیـــگری در صحنه تئاتر گذاشت.

او از سال ۱۹۵۴ و با بازی در فیلم «خانواده بزرگ» پا به عرصــه سینمـا Cinema گذاشت. بالــاتوف در فیلم «درناها پرواز می‌کـــنـــند» نقش اول مرد را بازی کرد و با درخــشـــش ایـن فیلم در جشـنواره کن به شهــرت جهانـی رسـیـــد. ایــن فیـــلم که درامی دربــاره جنگ جهانی دوم بود، نامزد دو جایزه بفــتا شد.

فانوس : این بازیـــگـر در دهــهـــ‌ـــهــای ۶۰ و ۷۰ میـلـــادی علاوه بر بازیـــگـــری به تدریس در انسـتـــیـتوی دولتی سیـنـــمـــا روسیـــه روی آورد. آخریـــن فعالــیـت هنـری او در زمـیـــنـه بازیـــگری به سال ۱۹۹۸ و بازی در یک سریـال تلویزیونی باز می‌گــردد.

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.