شانزدهمین قهرمانی تیم السد قطر در ورزشگاه یخچالی

قهرمانی السد در ورزشگاه یخچالی

تیم السد قطر در حضور ۹۰ دقیقه ای مرتضی پورعلی گنجی موفق شد با پیروزی در ورزشگاه یخچالی مقابل الریان قهرمان امیرکاپ قطر شود.با ما همراه باشید

تیم های السد قطر و الریان قطر شب گذشته (جمعه) در فینال  امیر کاپ قطر در ورزشگاه خلیفه به مصاف هم رفتند که این بازی با برتری ۲ بر یک السد که مرتضی پورعلی گنجی را در ترکیبش دارد، به پایانرسید. الریان ابتدا در دقیقه ۴۹ این بازی توسط تاباتا به گل رسید، اما در ادامه السد با گزنی الهیدوس و حمرون در دقایق ۵۶ و ۹۰ نتیجه را به سود خود تغییر داد.

ورزشگاه یخچالی

مرتضی پورعلی گنجی، ملی پوش ایرانی در این بازی ۹۰ دقیقه در ترکیب تیم السد بازی کرد. به هنگام برگزاری این بازی جانی اینفانتینو، رئیس فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) نیز در ورزشگاه حضور داشت. به این ترتیب السد شانزدهمین قهرمانی خود در تاریخ رقابت های امیرکاپ قطر را با دست آورد. این شصت وهفتمین قهرمانی السد در رقابت های مختلف بود.

ورزشگاه خلیفه که با این بازی افتتاح شد، اولین ورزشگاه جام جهانی ۲۰۲۲ قطر است که کامل شده است. این ورزشگاه را به «ورزشگاه یخچالی» توصیف کرده اند که می تواند در دمای بالای ۵۰ درجه سانتیگراد، دمای داخل ورزشگاه را با سیستم تهویه مطبوع قدرتمندی که دارد به ۲۶ درجه بالای صفر کاهش دهد.

شانزدهمین قهرمانی تیم السد قطر در ورزشگاه یخچالی

رونمایی از ورزشگاه خلیفه

این ورزشگاه ۴۰ هزار نفری در سال ۱۹۷۶ تأسیس و برای مسابقات جلام جهانی ۲۰۲۲ بازسازی و مدرن شده است. برای بازسازی این ورزشگاه نیز چیزی در حدود ۷۰ میلیون پوند هزینه شده است.

از ورزشگاه خلیفه به عنوان خنک ترین مجموعه ورزشی روباز جهان یاد شده است. سیستم خنک کننده ای که در ورزشگاه خلیفه به کار رفته، ۴۰ درصد مصرف انرژی کمتری نسبت به فناوری های مشابه دارد.
شانزدهمین قهرمانی تیم السد قطر در ورزشگاه یخچالی شانزدهمین قهرمانی تیم السد قطر در ورزشگاه یخچالی شانزدهمین قهرمانی تیم السد قطر در ورزشگاه یخچالی
مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.