بابک زنجانی که ثروت او 25 هزار میلیارد تومان اعلام شده و بسیاری ثروت واقعی‌اش را بیش از این مقدار می‌دانند، اکنون در منطقه خوش آب و هوای اوین تنها یک اتاق 12 متری و یک چشمه توالت در اختیارش قرار گرفته است.
– 5 روز از بازداشت بابک زنجانی ابرمیلیاردر پرحاشیه‌ای که از نفت گرفته تا فوتبال و سینما در همه حوزه‌ها سری در سرها دارد گذشته و اخبار منتشرشده حکایت از حضور او در سلول انفرادی زندان اوین دارد.

بابک زنجانی که ثروت او 25 هزار میلیارد تومان اعلام شده و بسیاری ثروت واقعی اش را بیش از این مقدار می دانند، اکنون در منطقه خوش آب و هوای اوین تنها یک اتاق 12 متری و یک چشمه توالت در اختیارش قرار گرفته است.

میلیاردر 42 ساله و مالک باشگاه راه‌آهن که با ثروتش می‌تواند سه بار کل باشگاه مچستر یونایتد را بخرد، و اعلام کرده حاضر است 200 میلیارد تومان برای خرید پرسپولیس بپردازد، نهم دی ماه امسال از سوی دادستانی استان تهران بازداشت شد.

تا کنون عکس هایی از بابک زنجانی با اسلحه کمری و یوزی نیز منتشر شده است.

آخرین حاشیه مربوط به زنجانی قبل از بازداشت مربوط به کشمکش او با وزارت نفت بود که او مدعی است دو میلیارد دلار از پول فروش نفت را پرداخت کرده اما وزارت نفت این ادعا را رد می کند.

 

شهرت میلیاردر فقط محدود به ایران نیست. او در لیست تحریم های اتحادیه اروپا نیز قرار دارد. همچنین نام زنجانی در اخبار مربوط به فساد مالی در ترکیه نیز مطرح شده و تعدادی از رسانه ها از همکار بودن او و رضا ضراب خبر داده اند.

 

بابک زنجانی  صاحب ۶۴ شرکت است که تعدادی از آنها ایرانی و تعداد دیگری خارجی و ثبت شده در  کشورهای مختلف از جمله تاجیکستان، امارات متحده عربی، مالزی و ترکیه هستند.

او در مصاحبه ای اعلام کرده بود که  ۱۷ هزار حقوق‌بگیر دارد و ماهانه 29 میلیارد تومان حقوق می دهد.

 

حاشیه های مربوط به بابک زنجانی تردیدهای مختلفی را در خصوص او به وجود اورده بود که سرانجام بعد از مدت ها به دستگیری او انجامید. گفته می شود بازداشت زنجانی در حالی که پرونده او به تدریج تکمیل می شود، به دلیل احتمال فرار او از کشور نیز بوده است.

 

حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای دادستان کل کشور چند ساعت بعد از بازداشت او گفت: زنجانی پس از تحقیقات بازرسی کل کشور بعدازظهر امروز به لحاظ اینکه از کشور فرار نکند بازداشت و در اختیار بازپرس است. او درباره اتهامات بابک زنجانی افزود: اتهام وی مالی است و از بیان جزئیات آن براساس قانون معذور هستم.

 

انتظار می رود پرونده پرسروصدای بابک زنجانی نیز مانند پرونده های مشابه اقتصادی پیشین به دور از جنجال و با عدالت کامل در دستگاه قضایی کشور به سرانجام برسد.

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (1)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.

  1. kocholo

    merc az matalebe zibaton