زوج های خوشبخت از چه روش هایی برای خوشبخت بودن استفاده می کنند

نکته ای درباره خوابیدن زوج های خوشبخت

زوج های خوشبخت چگونه میخوابند؟محققان به این نتیجه رسیده اند که زوج هایی که همزمان با هم میخوابند احساس خوشبختی و رضایت بیشتری از زندگی دارند.با ما در بخش زناشویی فانوس همراه باشید.

عوامل متعددی در روابط بین افراد تأثیر دارد. از جمله در رابطه زن و مرد (چه ازدواج و …) یک سری مسائلی بی اهمیّت شمرده می شود، در حالی که همین مسائل، جزئی از زبان عشق است. یکی از آنها خوابیدن دو نفر است که کاملاً حد و اندازه علاقه دو نفر را به هم نمایان می کند.

محققان دانشگاه پیتسبورگ در مطالعه اخیرشان به نتایج جالبی زوج های خوشبخت دست پیدا کردند. مطالعه آنان نشان می دهد زنانی که بعد از ازدواج شادتر هستند، در ۹۰۰ درصد موارد هم زمان با شوهرشان می خوابند و برنامه خواب شان با شوهرشان هماهنگ است.

زوج های خوشبخت همزمان با هم میخوابند

در این مطالعه، الگوهای خواب و میزان رضایت از زندگی مشترک در بین ۴۶ زوج به مدت ۱۰ روز مورد بررسی قرار گرفت و محققان توانستند ارتباط خاصی را بین این دو عامل پیدا کنند. نتایج نهایی نشان داد زنانی که از زندگی مشترک رضایت ندارند، از نظر زمانی کمتر از ۵۰ درصد هم زمان با شوهرشان می خوابند یا الگوی خواب شان را با همسرشان هماهنگ می کنند.

دکتر هدر کان، روان شناس و محقق خواب، می گوید که اگر برنامه شبانه روزی زن ها طوری است که به آن ها اجازه نمی دهد تا هم زمان با شوهرشان بخوابند، بهتر است زمان های دیگری را در طول روز برای این کار تنظیم کنند. این محقق در گفت وگو با New York Times اعلام کرد:«حدس من این است که هر انسانی دائما به صمیمیت و امنیت بیشتر نیاز دارد. البته ما ذاتا به این نیاز نداریم که هم زمان با همسرمان به رخت خواب برویم، اما چنین میلی معمولا از جای دیگری نشأت می گیرد».

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.