مجله اینترنتی فانوس : یک پژوهش علمی پاسخ این پرسش شما را داده است. بر اساس گزارش سایت (لایف ساینس) آدم هایی که در خیابان به چهره افراد دیگر نگاه نمی کنند و نسبت به آنها طریق تجاهل در پیش می گیرند، آدم های پولداری هستند که وضع مالی خوب و مناسبی دارند؛ به همین دلیل…
آیا متوجه شده اید که وقتی در خیابان قدم می زنید، برخی از آدم ها اصلا در چهره رهگذران دیگر نگاه نمی کنند و دقت خاصی روی آنها ندارند. آیا دوست دارید بدانید چرا این اتفاق می افتد؟!

androidonlinenewsimage-aspx
یک پژوهش علمی پاسخ این پرسش شما را داده است. بر اساس گزارش سایت (لایف ساینس) آدم هایی که در خیابان به چهره افراد دیگر نگاه نمی کنند و نسبت به آنها طریق تجاهل در پیش می گیرند، آدم های پولداری هستند که وضع مالی خوب و مناسبی دارند؛ به همین دلیل، حواسشان را به چهره و استایل دیگران متمرکز نمی کنند، به عبارت دیگر، آدم ها با وضع اقتصادی پایین توجه آنان را به خود جلب نمی کنند.
این تحقیقات با استفاده از عینک های هوشمند گوگل و با بررسی نگاه ۶۱ تن از شهروندان در پیاده روها و خیابان های نیویورک صورت گرفت.
پژوهشگران دریافتند که بین کلاس اجتماعی افراد و میزان خیره شدن به دیگران و ورانداز کردن آنها رابطه معکوس وجود دارد. افراد از طبقات اجتماعی بالا و وضع اقتصادی خوب کمتر به چهره دیگران نگاه می کنند و سر تا پای آنها را نگاه می کنند.
این گزارش می افزاید طبقه اجتماعی افراد می تواند کارکرد ادراکی انسان را به شکل قابل توجهی تعیین کند.

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.