مجله اینترنتی فانوس : چهار عامل راه‌اندازی سه کانال تلگرامی با محتوای مستهجن با ٣۴١هزار عضو، در مشهد شناسایی و دستگیر شدند.
ایننرنت در کانال تلگرام 341 هزار پست زشت گذاشتیم

در پی رصد کارشناسان پلیس فتا در فضای سایبری، یک کانال تلگرامی تحت عنوان «باشه ولی یواش» با محتوای مطالب غیر‌اخلاقی و مستهجن و دارای ۳۴۱‌هزار عضو، شناسایی شد و مراتب به معاونت فضای مجازی دادسرا گزارش گردید.

شناسایی و رهگیری اینترنتی مجرمان با دستور معاون دادستان در امور فضای مجازی در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

تحقیقات در‌‌ خصوص این پرونده تا جایی ادامه داشت که ماموران با استفاده از رهگیری‌های تخصصی در فضای مجازی، موفق به شناسایی آدرس تلفن ثابت مورد‌استفاده مدیر کانال در مشهد شدند و با ارجاع پرونده به شعبه‌۲۳۳ دادیاری مشهد، قاضی مهدی حقدادی، دادیار ویژه جرائم رایانه‌ای دادسرای مشهد، دستور دستگیری متهم را صادر نمود؛ لذا با شناسایی مالک تلفن و انجام تحقیقات از وی، پسر جوانی که مدیر کانال بود، دستگیر شد.

متهم که ٢۴سال دارد و دارای مدرک کارشناسی رشته عمران است، در بازجویی‌ها، ضمن اعتراف به بزه انتسابی‌اش، سه همدست دیگرش را به پلیس Police معرفی کرد. با دستور قاضی حقدادی، سه متهم دیگر این پرونده که یکی از آنان دارای مدرک داروسازی و دیگری کارشناسی عمران است، طبق قرار‌های صوری ماموران، دستگیر شدند. ماموران در بررسی‌های تخصصی سیستم‌های رایانه‌ای و مخابراتی متهم اصلی این پرونده، به اطلاعات دیگری دست یافتند که نشان می‌داد او دو کانال مستهجن دیگر نیز تحت عناوین «این‌جوری نمی‌تونم» و «کلوپ١٨» راه‌اندازی کرده‌است.به گفته دادیار شعبه‌٢٣٣دادسرای عمومی و انقلاب مشهد، دستور بازداشت متهمان تا خاتمه تحقیقات صادر گردید.

قاضی مهدی حقدادی در ادامه، با بیان اینکه تعداد ٣۴١هزار و ٨٠٠نفر از سراسر کشور در کانال‌های مربوطه عضو هستند، اظهار کرد: چهار متهم دستگیر‌شده در بازجویی‌های تخصصی پلیس، هدف خود از راه‌‌اندازی این کانال مستهجن را کسب درآمد عنوان کرده‌اند. همچنین، افرادی در زمینه‌های شغلی مختلف همچون لوازم آرایشی و بهداشتی در این کانال تبلیغات داشته‌اند که این موضوع در حال بررسی است و کسانی که با علم و اطلاع از مستهجن‌بودن کانال‌ها اقدام به تبلیغ در کانال نموده‌باشند، به عنوان معاون جرم، تحت تعقیب قرار خواهند‌گرفت./ رکنا

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.