سقوط یک شهر فیلیپن به دست گروه تروریستی داعش

گروه تروریستی داعش با صدور بیاینه‌ای مسئولیت اقدامات گروهک تروریستی “مائوتی” فیلیپین را بر عهده گرفت. اعضای شاخه داعش یک شهر مسلمان نشین فیلیپین را تصرف کردند. مسلمانان حدود ۱۰ درصد از جمعیت ۷۸ میلیون نفری فیلیپین را تشکیل می دهند.

به گزارش مجله خبری سرگرمی فانوس،به نقل از خبرگزاری‌ها، گروه مسلح از افراط گرایان اسلامی که به تازگی به گروه تروریستی داعش اعلام بیعت کرده اند یکی از شهرهای جنوب فیلیپین را به کنترل خود در آوردند. دولت فیلیپین برای مقابله با آنها حکومت نظامی اعلام و نیروهای ویژه خود را برای مقابله با آنها اعزام کرد.

افراد داعشی از سه‌شنبه ۲ خردادماه درگیری مسلحانه را آغاز کرده بودند و پنجشنبه ۴ خردادماه توانستند “ماراوی” از شهرهای جنوبی فیلیپین را به صورت کامل تحت کنترل خود در آورند.

شهر ماراوی یکی از شهرهای مسلمان‌نشین فیلیپین است. این شهر بیش از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

گروه “مائوتی” که در این شهر نفوذ زیادی دارد مدتی پیش با گروه داعش اعلام بیعت کرد.

ارتش فیلیپین برای مقابله با اعضای داعش تعداد ۱۰۰ نظامی از جمله تعدادی از نیروهای ویژه خود که در آمریکا آموزش دیده‌اند را اعزام کرد.

افراد مسلح گروه وابسته به داعش با نظامیان ارتش فیلیپین درگیر شدند و بسیاری از ساختمان‌های دولتی را به آتش کشیدند و تعدادی از نظامیان را کشتند. تا کنون ۲۱ نفر در نتیجه درگیری‌ها در شهر ماراوی کشته شده‌اند.

“رودریگو دوترته” رئیس جمهور فیلیپین که برای دیدار با مقامات روسیه در مسکو به سر می‌برد سفر خود را نیمه‌کاره رها کرد و در همه جزیره “میندانائو” که دومین جزیره بزرگ فیلیپین به شمار می‌رود حکومت نظامی اعلام کرد.

اعلام حکومت نظامی باعث می‌شود دولت بتواند از ارتش برای مقابله با تروریست‌ استفاده کند و افراد را بدون طرح اتهام بازداشت کند.

“جو – آر هیریرا” سخنگوی گردان یکم پیاده نظام ارتش فیلیپین گفت: با ۳۰ تا ۴۰ عضو گروه تروریستی باقیمانده در شهر روبرو هستیم و برای اخراج آنها تلاش می‌کنیم.

ارتش تعدادی هلیکوپتر و جنگنده را برای حمله به مواضع تروریست‌ها به کار گرفت.

گروه  داعش با صدور بیاینه‌ای مسئولیت اقدامات گروه “مائوتی” در فیلیپین را بر عهده گرفت.

ماراوی در ۸۰۰ کیلومتری جنوب مانیل پایتخت فیلیپین قرار دارد.

مرکز گروه مسلح داعش به رهبری ابوبکر بغدادی در شهر رقه در سوریه قرار دارد. این کشور مناطقی از عراق و سوریه را در دست دارد. شاخه های این گروه نیز مناطقی از صحرای سینای مصر، لیبی، مناطقی در مرکز آفریقا، سومالی و یمن را در دست دارند.

داعش همچنان عملیات های تروریستی مختلفی را در کشورهای مختلف جهان از جمله کشورهای اروپایی، عربستان سعودی، کویت، ترکیه، تونس، مراکش و بنگلادش اجرا کرده است.

رودریگو دوترته رئیس جمهور فیلیپین در دیدار با ولادیمر پوتین رئیس جمهور روسیه

گروه تروریستی داعش یکی از شهر های فیلیپین را تصرف کرد

تصاویر فرار مردم از شهر بعد از حمله گروه تروریستی داعش

گروه تروریستی داعش یکی از شهر های فیلیپین را تصرف کرد گروه تروریستی داعش یکی از شهر های فیلیپین را تصرف کرد گروه تروریستی داعش یکی از شهر های فیلیپین را تصرف کرد گروه تروریستی داعش یکی از شهر های فیلیپین را تصرف کرد

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.