این بار چه پاسخی برای این سوال که «4» بزرگ تر است یا «6» وجود دارد؟ لطفا برای این دربی کری بخوانید البته قبل از کری خواندن حتما ادبیات مدیران سرخ آبی را فراموش کنید!

در فضای آلوده این روزهای فوتبال کشور که صحبت از هر بی اخلاقی و فسادی در آن عادی شده و همه به همه‌چیز معترضند، کری خوانی برای دربی هم تا حدودی به همین درد مبتلا شده است.

در این فضا، مدیران سرخ‌آبی هر روز “شبه‌ناسزا”های جدیدتری را به عنوان “پاسخ” وارد رسانه ها می کنند و دیگر از آن واژه “فرهنگی” در باشگاه های “فرهنگی ورزشی استقلال و پرسپولیس چیزی باقی نمانده است.

انگار نه انگار که همین چند سال قبل بود که مدیران ورزشی ما چنان از ان سوی پشت بام افتاده بودند که جلسات دوستی و مهر و محبت! را قبل از هر دربی بین بازیکنان سرخ‌آبی برگزار می کردند و همه چیز را گل و بلبل نشان می دادند که البته نتیجه آن در زمین بازی چیز دیگری بود!

با این وجود دربی به کری‌هایش زنده است. دربی بدون کری خواندن معنایی ندارد. مخصوصا اگر صحبت از دربی تهران باشد که اگر هزار بار دیگر تاکید شود که این بازی هم فقط سه امتیاز دارد، واقعا چیزی بیش از سه امتیاز دارد!

در سال های اخیر دو عدد 6 و 4 به نمادهایی برای کری خواندن میان هواداران دو تیم پرسپولیس و استقلال تبدیل شده اند. نمادهایی که هر یک خاطراتی عذاب آور برای هواداران تیم مقابل را زنده می کنند. عدد 6 مخصوص هواداران پرسپولیس است و قدمتی 40 ساله دارد. پرسپولیس دربی سال 52 را در دیداری عجیب با 6 گل ، تاج (استقلال) را شکست داد.

کری رسمی استقلالی‌ها اما قدمتی کوتاه تر دارد و با اشاره فرهاد مجیدی – که استقلال اولین دربی بعد از خداحافظی او را تجربه خواهد کرد – تبدیل به نماد شده است. عدد چهاری که مجیدی به نشانه 4 پیروزی پیاپی در دربی‌ها نشان داد حالا نماد استقلالی هاست.

دربی هفتادوهشتم تهران روز جمعه ساعت 14:30 در شرایطی برگزار می شود که استقلال دیدار پیشین خود را یک بر صفر از استقلال صنعتی خوزستان برد و پرسپولیس هم دو بر یک مغلوب فولاد شد. عکس همین اتفاق در بازی رفت دو تیم رخ داده بود یعنی استقلال به استقلال صنعتی باخته بود و پرسپولیس فولاد را برده بود اما باز هم بازی دو تیم برای سومین بار متوالی صفر صفر مساوی شد.

این بار چه پاسخی برای این سوال که «4» بزرگ تر است یا «6» وجود دارد؟ لطفا برای این دربی کری بخوانید البته قبل از کری خواندن حتما ادبیات مدیران سرخ آبی را فراموش کنید!

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.